Вчимося жити разом

Інформація про проект «Вчимося жити разом».

У 2016 році Вовчанська гімназія №1 стала опорним  навчальним закладом з впровадження проекту «Вчимося жити разом».

Європейський Союз (ЄС) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект «Діти миру», метою якого є надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення їх участі в освітніх програмах. Проект реалізується в Донецькій,Луганській,Харківській,Дніпропетровській і Запорізькій областях.

Складовою ініціативи ЄС та ЮНІСЕФ «Діти миру» є проект «Вчимося жити разом» із розвитку життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям,підліткам та родинам,що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Цей проект має на меті навчання життєвих навичок дітей та підлітків,які найбільше постраждали внаслідок воєнного конфлікту в Україні та спрямований на розвиток у дітей відповідного віку соціальних навичок,таких як:ефективне слухання,співчуття,повага до прав людини, робота в команді, запобігання конфліктам і їх конструктивне розвʼязання, протистояння негативним соціальним впливам, переговори,медіація, примирення.

Проведення уроків-тренінгів за цією програмою здійснюється в рамках навчальної програми предмету «Основи здоровʼя для 5-9 класів, затвердженої Міністерством освіти і науки України,а також в рамках виховних годин для 10 класу.

У червні 2016 року вчителі Онищенко О.Є., Ліхачова Л.Ю.,Лазебна О.В. та практичний психолог Бондаренко О.Ю. пройшли навчання з методики викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом» в основній і старшій школі на засадах розвитку життєвих навичок.

У 10-Б класі в рамках проекту « Вчимося жити разом» було проведено

тренінгове заняття на тему « Запобігання конфліктам та їх розв′язання». Учні

разом з′ясували плюси та мінуси конфлікту, визначили стилі поведінки в

конфлікті, навели приклади ситуацій і порекомендували використати той чи